Asgari ücretliye sıfır otomobil için düğmeye basıldı

Asgari ücretle çalışanların otomobil sahibi olmalarını sağlayacak olan bir çalışma yakında hayata geçirilmiş olacak. Peki düşük ücretle çalışanlar nasıl sıfır otomobil satın alabilecekler? Dilerseniz bu konuyu biraz detaylandıralım.

Hali hazırda ülkemizde otomobil satın almak mevcut şartlarda çok kolay değil. Bu durumun temel nedeni ise önemli derecede artan kredi maliyetleri.

Şu anda asgari ücretli birisi sıfır otomobil almak istediğinde elinde 600 bin TL’ye yakın nakiti bulunmalı. Bunun üzerine çekilecek olan kredi yüzünden de aylık ortalama 25 bin TL dolaylarında bir kredi ödenmesi gerekiyor.

Bu şartlar göz önüne alındığında asgari ücret düzeyinde maaş alan bir çalışanın sıfır otomobil alması çok da kolay değil.

İşte bu durumu tersine çevirmek isteyen hükümet, asgari ücretle çalışanların da sıfır otomobil alabilmelerini sağlayacak yeni bir çalışma yürütüyor.

Bu çalışmanın detaylarına göre asgari ücretle çalışanların bile rahatlıkla otomobil sahibi olmaları sağlanacak.

Mevcut çalışmanın yakın gelecekte satışa sunulması planlanan B-SUV TOGG modelinde geçerli olacağı düşünülüyor.

B-SUV TOGG modelinde büyük ölçekli ve uzun vadeli bir kredi fırsatı sunulacak. Böylece asgari ücretle çalışanlar ayda 10.000 TL gibi bir ödeme ile TOGG sahibi olabilecekler.

Bu kampanya ile ilgili detayların B-SUV TOGG modelinin satışa sunulması sonrasında netleşmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir